این چه شمعی است؟

«شمع» سامانه ای است برای پاسخ دهی به مهمترین نیازهای تبلیغی کشور. سامانه ای که علاوه بر تسهیل گیری و کمک به جریان دعوت از سخنرانان مجالس مذهبی کشور، تحلیل و رصد عرصه های تبلیغی را نیز عهده دار است. سامانه شمع تنها سامانه رسمی و دولتی است که در سازمان تبلیغات اسلامی، ساماندهی امور تبلیغی کشور را دنبال می کند.
مخاطب این سامانه هم مردم اند و هم سخنرانان مذهبی. در واقع سخنرانان با ثبت نام در این سامانه و پس از تائید هویت تبلیغی شان می توانند اطلاعات و توانمندی های خود را در این سامانه به نمایش بگذارند. از طرف دیگر مسئولان فرهنگی و میزبانان مجالس مذهبی می توانند به سادگی برای مجالس خود از این سخنرانان دعوت کنند.

آماری از مخاطبان سامانهٔ «شمع»
آماری مختصر از نتایج سامانه شمع
13039
سخنران
عضو در شمع
204274
سخنرانی
انجام شده
5040
دعوت کننده
عضو در شمع
20
موضوع
تخصصی سخنرانی

«شمع» تا امروز افتخار میزبانی بیش از ۵۰ هزار سخنران و ۵ هزار فعال فرهنگی را در سراسر ایران دارد و تلاش می‌کند با تسهیل‌گری برای دعوت از سخنران مجالس مذهبی در کشور از مجالس و هیئت‌های نوپا و تازه تأسیس و در حال رشد نیز حمایت کند.
دعوت آسان از سخنرانان مذهبی، اطلاع از نقطه‌های تبلیغی کشور، حمایت از مجالس دینی، تسهیل‌گری در امر دعوت سخنران از جمله امکاناتی است که این سامانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

آشنایی با فعالیت‌های بخش‌های مختلف سامانهٔ شمع
مدیریت سامانه شمع
رشد و ارتقاء کمی کیفی
طرح ها و برنامه های «شمع»
مدیریت شبکهٔ مبلغان
ثبت و تأیید هویت سخنرانان
ثبت و تکمیل رزومه‌های تبلیغی
مدیریت بخش دعوت
ثبت و تأیید نقاط تبلیغی (مجالس)
ثبت و تأیید گزارشات تبلیغی
پشتیبانی «شمع»
پاسخ‌گویی آنلاین به کاربران سامانه
رفع مشکلات فنی سامانه
چـون شمـع تازیانـهٔ پروانه‌ایم مـا
عشّاق را به تیغِ زبان گرم می‌کنیم‌

مثل شمعی که پروانه‌ها را به حرکت وا می‌دارد مبلّغ، با زبان خود، با دل خود، با جان خود، با روح خود، با همـــّت خود و با روشــــن‌بینی خـــود حرکت می‌کند. انقلاب هم همیــن‌طور پیروز شد... همـــین طلبــه‌های بــــی‌نام‌و‌نشـان و بــی‌ادّعا و بی‌توقّع رفتند اطــرافِ عالم اسلام را، اطراف کشــــــور را، روستاهــــا را، شهـــــــرها را، مسجـدها را، محــلّات را، داخــــل خـــانه‌ها را روشــــن کردنـــد. هـرجـا رفتند، چراغی روشن کردند و هــمه‌جــا نــوربــاران شـــد. دل‌هــا که روشن شـــد، جان‌ها که آگاه شــد، جسم‌هــا و زبــان‌ها به حرکــت می‌افتــد و اراده‌ها کار مـــی‌کند. امروز هم همین‌طور است، فردا هم همـین‌گونــه اســـت؛ منتهــا در هر زمانــی، هنر مبّلغ دین این است که مخاطب را با آنچه که نیاز اوســت، آشنا کند.

بیانات در دیدار جمعی از روحانیون
23فروردین1378

هستیم، سراپا، پابه‌رکابِ یاری‌تان
برای پیونددادنِ شما به مبلّغان دینی،
برای تأمین بسته‌های محتوایی مبلّغان،
برای ترسیم عملیات‌های تبلیغی در مناسبت‌ها.

پشتیبانی و راهنمایی سامانه
کارشناسان سامانه شمع در سریع‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی می‌کنند
تلفـــــــــــن‌تمـــاس:
۰۲۱ ۹۱ ۳۰۰ ۳۲۲
از سـاعــت ۸ الــی ۱۸