شبکه مبلغین کودک و نوجوان افتتاح شد.

شبکه‌ی مبلغین کودک و نوجوان با عنوان " طرح ملی مربی میدان " آغاز به فعالیت کرد.

شرح خبر

سید علی موسوی زاده مسئول شبکهٔ کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگار سازمان تبلیغات در رابطه با اهداف تشکیل این شبکه اظهار داشت: ما قبل از راه اندازی شبکه سعی کردیم میدان موجود را مورد بررسی قرار داده، و بر اساس خلأهای این عرصه، سیاست‌های خودمان را پی‌ریزی و به مدد اهل بیت علیه‌السلام اجرایی کنیم.
ایشان در ادامه بیان داشت:
به عنوان مثال یکی از ضروریات امروز جامعه در زمینه‌ی کار با کودک و نوجوان، تشکیل یک شبکه‌ی منسجم، و شکل‌گیری یک تشکیلات همسو در سطح کشور است. به عبارت دیگر طلبه‌های زیاد یا مجموعه‌های متعددی در عرصه‌ی کودک و نوجوان مشغول به فعالیت هستند، اما چون غالب فعالیت‌های اکثر این عزیزان و مجموعه‌ها به صورت جزیره‌ای انجام می‌گیرد، ممکن است فعالیت‌های ارزشمند آن‌ها محدود به یک یا چند شهر، و یا چند فضای محدود در سطح کشور شده، و نتیجتاً تبدیل به یک جریان اثرگذار تربیتی نگردد.

ایشان در ادامه از برنامه‌ها واهداف این شبکه اذعان کرد و گفت:
هدف کلان ما ایجاد یک شبکه‌ی منسجم کودک و نوجوان در سراسر کشور خواهد بود. برای رسیدن به این هدف نیز به لطف خدا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد. 
به منظور تحقق این هدف نیز برنامه‌هایی تعریف شده که به برخی از آنها اشاره می‌کنم:
- شناسایی افراد توانمند و علاقمند به کار در حیطه‌ی کودک و نوجوان از بین طلاب برادر و خواهر سراسر کشور
- بررسی و ارزیابی سطح توان و دانش اعضاء، جهت طراحی برنامه‌ها و فعالیت‌های دانش‌افزا برای آن‌ها
- برگزاری دوره‌های آموزشی و کاربردی جهت ارتقاء سطح توانمندی اعضاء ( که قاعدتا دوره‌ها بسته به نیاز اعضاء تعریف و اجرا خواهد شد)
- تشکیل کارگروه‌های تخصصی در شبکه، مانند کارگروه تولید محتوا، کارگروه اجرا و ... که بعد از ارزیابی و استعداد سنجی اعضا راه‌اندازی خواهد شد.
- تولید محتوای کودک و نوجوان در مناسبات ملی و مذهبی متناسب با مباحث و احتیاجات روز جامعه، و توزیع سراسری آن در سطح کشور
- اجرای عملیات‌های تشکیلاتی، منسجم و واحد در سطح کشور طی مناسبات ملی و مذهبی توسط اعضای شبکه

وی با بیان اینکه باید از آموزش‌های غیرضروری وبدون کاربرد پرهیز کرد افزود: کارشناسان ما با بررسی رزومه‌ها و نتایج مصاحبه‌ی اعضاء و همچنین بررسی میدانی فعالیت آن‌ها، نیازسنجی کرده و بسته به نیاز اعضای شبکه، جهت ارتقاء توان آن‌ها در عرصه‌ی کار با کودک و نوجوان، دوره‌های آموزشی و کاربردی خود را پی‌ریزی و اجرا خواهیم کرد.
ایشان خاطر نشان کردند:
همانطور که از اسم شبکه به ذهن متبادر می‌شود، هدف ما سازماندهی طلاب خواهر و برادر سراسر کشور و استفاده از ظرفیت آن‌ها برای فعالیت در عرصه‌ی کودک و نوجوان خواهد بود. اما در اهداف بلند مدت مجموعه، همکاری با مجموعه‌های غیرحوزوی، آموزش مربیان غیر طلبه و استفاده از ظرفیت مربیان توانمند عرصه‌ی کودک و نوجوان در مجموعه‌های خارج از حوزه نیز ذکر شده، که در آینده‌ی نزدیک ساز و کار آن اعلام خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار سازمان در رابطه با نحوه عضویت و ثبت‌نام در این شبکه گفت:
برای ثبت‌نام در شبکه‌ی مبلغین کودک و نوجوان طرق مختلفی تعریف شده که عزیزان علاقمند می‌توانند با مراجعه به کانال اطلاع رسانی ما در پیام‌رسان ایتا از ساز و کار آن مطلع گردند.