همایش پای کار مردم و انقلاب

مدیر کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی: «شمع»، سامانه‌ای است برای تسهیل‌گری در فرآیند دعوت و اعزام مبلغان.

شرح خبر

به گزارش روابط عمومی شبکه مبلغان و عملیات‌های تبلیغی، صبح روز پنج‌شنبه، همایشی با همکاری نهادهای تبلیغی کشور، تحت عنوان «پای کار مردم و انقلاب» برگزار شد. 

محمد جنتی‌محب، مدیر اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی، در مصاحبه با خبرنگار این همایش، گفت:
هر سال، در ایام تبلیغی مانند محرم، هم مبلغان برای انتخاب محلِ تبلیغ دردسرهایی داشتند، و هم دعوت از سخنران، برای میزبانانِ مجالس مذهبی، دشواری‌هایی داشت. سامانه «شمع» با شناساندن سخنرانان به میزبانان مجالس از یک‌سو و با دراختیار گذاشتن اطلاعات نقاط تبلیغی برای سخنرانان از سویی دیگر تلاش می‌کند در فرآیند اعزام مبلغ و سخنران به مجالس و محافل دینی تسهیل‌گری کند.

مدیر امور مبلغین ضمن بیان این نکته که تاکنون بیش از 5هزار نقطهٔ تبلیغی در سامانه شمع درخواست خود را برای دعوت از سخنران ثبت کرده‌اند، گفت: مبلغان محترم می‌توانند با مراجعه به سامانه «شمع»، لیست این نقاط تبلیغی را مشاهده کنند و پس از بررسی کامل، محل تبلیغ خود را تعیین نمایند.

حجت‌الاسلام جنتی افزود: وظیفهٔ تبلیغ دین خدا برعهدهٔ مبلغان گذاشته شده است. باید مراقب باشیم که مبلغان از وظیفهٔ تبلیغی خود جدا نشوند.

وی با تاکید بر این نکته که مبلغان نباید در ایام تبلیغی در قم بمانند، بیان داشت: با اینکه بسیاری از شهرها و شهرستان‌های ما نیازمند مبلغ هستند، می‌بینیم که عده‌ای از مبلغان توانمند در قم می‌مانند و به تبلیغ نمی‌روند.

مدیر امور مبلغین، ضمن بیان این نکته که  هدف این همایش این بود که یک همگرایی در راستای تأمین نیاز‌های تبلیغی کشور ایجاد شود، گفت: دستگاه‌های تبلیغی به تنهایی نمی‌توانند نیاز تبلیغی کشور را تأمین کنند. به همین جهت همهٔ دستگاه‌های تبلیغی باید دست در دست یکدیگر دهند.

حجت‌الاسلام جنتی، وظیفهٔ اصلی جامعه تبلیغی کشور را تقویت امید در جامعه دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب بر روی مسأله امید به شدت تأکید می‌کنند و سیدالشهدا(ع) نیز همیشه امیدبخش جامعه اسلامی بوده است. به همین جهت ضروری است مبلغان در ایام محرم به برکت مجالس حسینی امید را در جامعه زنده کنند و ضمن بیان معارف عاشورا به تبیین صحیح از وضعیت کشورمان بپردازند.

وی افزود: همواره محتوای تبلیغی که متناسب با نیازهای روز کشور باشد یکی از مسائل مهم ما بوده است. همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند جهاد اصلی ما امروز، جهاد امیدآفرینی است. به همین جهت با حمایت از تولیدکنندگان محتوای تبلیغی، ایده‌هایی جمع‌آوری شد و 11 محصول تبلیغی از میان آن‌ها تولید شده است که مبلغان گرامی می‌توانند با مراجعه به پنل شخصی خود در سامانه «شمع» از این محتواها استفاده نمایند.