سامانه شمع رونمایی شد

سامانهٔ «شمع» در نشستی با حضور معاون محترم فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی و مدیرکل اداره امور مبلغین کشور رونمایی شد.

شرح خبر

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا عزت‌زمانی، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در این جلسه گفت: راه‌اندازی سامانهٔ «شمع» خدمت بزرگی به عرصهٔ تبلیغ برای توسعه دایرهٔ مخاطبین و کمک به جریان مبلغ و تبلیغ در عرصه جهاد تبیین است.

همچنین حجت‌الاسلام محمد جنتی، مدیر کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این جلسه هدف از طراحی و راه‌اندازی این سامانه را ساماندهی، هوشمندسازی و تسهیل‌گری جریان تبلیغ در کشور دانست و گفت: این سامانه از سه ضلع مبلغان، مردم و کارشناسان تبلیغات اسلامی در شهرستان‌های کشور تشکیل شده و هر ضلعِ آن خدمات مختلفی ارائه می‌دهد.
وی افزود: برای نخستین بار و با فرآیندی ساده مردم می‌توانند از طریق این سامانه، برای مجالس و محافل مذهبی خود سخنران دعوت کنند.
حجت‌الاسلام جنتی بیان داشت: لیستی از سخنرانان به تفکیک استان و شهرستان، به همراه رزومه و نمونهٔ سخنرانی‌هایشان در سامانه شمع قابل مشاهده است. مبلغان نیز می‌توانند با ورود به صفحه پیشخوان این سامانه، اطلس تبلیغی استان‌ها را مشاهده کنند.
مدیر کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی از عضویت حدود 60 هزار مبلّغ در سامانه شمع خبر داد و گفت: در حال حاضر 3 هزار و 220 بستر تبلیغی در کشور معرفی شده و آماده است که مبلغان به این ظرفیت‌ها اعزام شوند. این بسترها به‌زودی به 5000 هزار نقطه خواهد رسید.

حجت‌الاسلام جنتی تاکید کرد: مدیران شهرستان‌های سازمان تبلیغات می‌توانند رزومه مبلغان و دعوت‌های میزبان‌ها را مشاهده کنند. همچنین با قابلیت‌های مختلف این سامانه، مدیریت میدان تبلیغ برای مدیران شهرستان‌ها دقیق‌تر خواهد بود.
مدیرکل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی ضمن ابراز امیدواری از بهینه‌سازی و هوشمندسازی بخش مهمی از میدان تبلیغ در یک سال آینده خبر داد.